+48 58 345 23 16

pon.-pt. 8:00 - 16:00

Weterynaryjny chirurgiczno-radiologiczny system pozycjonowania - Pawsitioner
Numer katalogowy:

Dostępność: +48 58 345 23 16

Krótki Opis

„Pawsitioner" jest przeziernym dla promieni rentgenowskich pozycjonerem zaprojektowanym w celu prawidłowego zabezpieczenia pacjenta w trakcie operacji czy wykonywania zdjęcia RTG bez potrzeby przytrzymywania go rękami.

„Pawsitioner” to pozycjoner wykonany z przeziernego dla promieni rentgenowskich materiału umożliwiający prawidłowe zabezpieczenie pacjenta w czasie operacji lub podczas wykonywania zdjęcia rentgenowskiego. Eliminuje potrzebę mocowania zwierzęcia do stołu, ułatwia jego prawidłowe pozycjonowanie oraz transport na każdym etapie leczenia. Płynny i owalny kształt tych pozycjonerów pozwala na wygodne manewrowanie podczas zabiegów chirurgicznych.

„Pawsitioner” to idealne narzędzie do bezdotykowego pozycjonowania zwierzęcia do każdej projekcji podczas diagnostyki rentgenowskiej, ułatwia również wykonanie badań tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego lub USG.

 

Umiejscowienie zwierzęcia w pozycjonerze jest szybkie i wygodne.

Po umieszczeniu zwierzęcia w pozycjonerze przypinamy go pasami w zależności od zamierzonej projekcji bądź planowanego zabiegu chirurgicznego.

Przy pomocy pozycjonera jesteśmy w stanie wykonywać projekcje RTG bez dotykania pacjenta.

 

Przykładowe zdjęcia RTG wykonane zwierzęciu pozycjonowanemu przy pomocy „pawsitionera”:

Można zauważyć, że ułożenie zwierzęcia pozwala na wykonanie zdjęcia RTG pozbawionego artefaktów, o dużej wartości diagnostycznej.

 

 

Kompletny zestaw pozycjonerów składa się z 5 pozycjonerów różnej wielkości, dedykowanych zwierzętom o różnej masie ciała.

Rozmiar

1

2

3

4

5

Waga pacjenta (kg)

3,5 – 7

7 – 11

11 – 20

20 – 32

32 – 55

           

Do powyższego zestawu dołączone jest:

 • 16 pasów,
 • wieszak,
 • płyta DVD,
 • instrukcja obsługi.

Oprócz kompletu wszystkich 5 pozycjonerów istnieje możliwość zamówienia 2 wariantów, zestawu dedykowanego małym zwierzętom do 11 kg (pozycjonery 1 i 2, 8 pasów) lub zestawu dedykowanego dużym zwierzętom powyżej 20 kg (pozycjonery 4 i 5, 8 pasów).

Dane Kontaktowe

 • icon
  MKJ Radiologia Sp. z o.o.,
  ul. Sucha 16, 80-531 Gdańsk.
 • icon
  +48 58 345 23 16