+48 58 345 23 16

pon.-pt. 8:00 - 16:00

czwartek, 03 January 2019 14:19

ABC… Gabinetu RTG

Nie ma skutecznej diagnostyki weterynaryjnej bez obrazowania rentgenowskiego. Aparaty rentgenowskie stały się niezbędnym narzędziem każdego nowoczesnego, kompleksowo wyposażonego gabinetu.

W odpowiedzi na ciągle rosnący odsetek użytkowników aparatów rentgenowskich, postęp technologiczny i nieustające zainteresowanie lekarzy weterynarii tematyką, pragniemy przedstawić Państwu cykl artykułów obejmujących swoją treścią problematykę szeroko pojętej rentgenodiagnostyki, od podstaw bezpiecznej pracy ze źródłem promieniowania, przez prawidłowe wykorzystanie wszelkiego rodzaju dostępnych rozwiązań rynkowych, aż po efekt końcowy, jakim jest uzyskanie prawidłowego, diagnostycznego radiogramu.

Dołożymy wszelkich starań, aby cykl ten nie był kolejnym zbiorem definicji, ale dotyczył podstawowych problemów, z jakimi użytkownik spotyka się na co dzień. Nie można oczywiście tego osiągnąć bez posiadania podstaw fizyki promieniowania i funkcjonowania urządzeń, chcemy jednak popatrzeć na ten proces z punktu widzenia Państwa – lekarzy weterynarii, niezainteresowanych zdobywaniem szerokiej wiedzy z fizyki, a jedynie poznaniem jej podstaw w celu optymalizacji procedur radiologicznych.

Otwarcie gabinetu rentgenowskiego wiąże się z doborem stosownej aparatury, formalnościami i innymi problemami, które są niejednokrotnie barierą decydującą o pomyślności całego przedsięwzięcia. Ważna jest świadomość wyboru właściwych narzędzi pracy, aby osiągnąć optymalne rezultaty przy zakładanym budżecie. W publikowanych opracowaniach, krok po kroku, podejmiemy kluczowe tematy, budujące fundamenty nowoczesnej, prawidłowo prosperującej pracowni rentgenowskiej. Pokażemy, że jej otwarcie oraz prowadzenie jest poważnym narzędziem w rękach lekarza.

Dane Kontaktowe

  • icon
    MKJ Radiologia Sp. z o.o. Sp. k.,
    ul. Sucha 16, 80-531 Gdańsk.
  • icon
    +48 58 345 23 16