+48 58 345 23 16

pon.-pt. 8:00 - 16:00

Tomograf komputerowy Siemens Somatom go.Now
Numer katalogowy:

Dostępność: +48 58 345 23 16

Krótki Opis

System SOMATOM go.Now zapewnia łatwą diagnostykę przy zmniejszeniu liczby etapów badania. Umożliwia rejestrowanie warstw o grubości poniżej milimetra na całej szerokości detektora.

Somatom go.Now    |    32- warstwowy tomograf komputerowy

 

Codzienne sukcesy

Platforma SOMATOM go.

Obecnie, w obrazowaniu technikami TK znaczenie mają nie tylko wyniki przekazywane pacjentom, ale również działalność placówki. Oznacza to, że podmioty świadczące opiekę zdrowotną muszą wyróżniać się na silnie konkurencyjnym rynku. Platforma SOMATOM® go. została opracowana po to, aby pomóc w odnoszeniu sukcesów każdego dnia. Będący członkiem tej rodziny system SOMATOM go.Now udostępnia technologię, niespotykaną dotąd w skanerach tego typu. Umożliwia ona stosowanie zaawansowanych procedur w codziennej praktyce. Ponadto oferuje nowatorskie rozwiązanie stanowiska pracy oraz całkowicie zmodernizowany model usługowy umożliwiając redukcję kosztów.

 

Skuteczna działalność w dziedzinie diagnostyki TK

SOMATOM go.Now

Nie ma znaczenia, czy chcesz wymienić swój system, czy dopiero zaczynasz działalność w dziedzinie obrazowania TK - system SOMATOM go.Now zaspokoi Twoje potrzeby związane z rutynowymi czynnościami i z obrazowaniem spektralnym. Zwiększy dostępność opieki na najwyższym poziomie oraz pomoże w prowadzeniu dobrze prosperującej działalności TK, umożliwiając zachowanie kontroli nad rentownością i utrzymanie konkurencyjności. System SOMATOM go.Now zapewnia łatwą diagnostykę przy zmniejszeniu liczby etapów badania. Umożliwia rejestrowanie warstw o grubości poniżej milimetra na całej szerokości detektora. Jest też wyposażony w nowoczesne technologie do oceny dny moczanowej lub kamieni nerkowych wykorzystujące skany TwinSpiral Dual Energy.

 

Najważniejsze cechy

Asystent myExam Companion

Wiarygodne i powtarzalne wyniki już od pierwszego dnia pracy. 

myExam Companion umożliwia wykonywanie badań CT równie dokładnie i równie szybko jakby były one badaniami rutynowymi, umożliwiając nawet niedoświadczonym użytkownikom dobrać najlepsze parametry dla każdego pacjenta i zabiegu. 

Spersonalizowane obrazowanie zapewniające precyzyjny dobór dawek i środka kontrastowego, ograniczenie zmienności wyników i zapewnienie zawsze spójnych rezultatów, umożliwiających poprawę doświadczeń diagnostycznych.

Nowa koncepcja pracy

System SOMATOM go.Now, oparty na nowej koncepcji pracy mobilnej, oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań - tablet, zdalne sterowanie, kamerę, oraz nowe stanowiska pracy. Wszystko to zapewnia wyjątkową elastyczność i mobilność w codziennych procedurach TK. 

Technologie GO pomagają w standaryzacji i upraszczaniu wszystkich procesów klinicznych redukując powtarzalne kroki - od przygotowania pacjenta do badania, po dystrybucję obrazów, ich archiwizację i odczyt. Dzięki temu możliwa jest bardziej wydajna praca i skupienie się na swoich pacjentach - są to dwa czynniki o kluczowym znaczeniu dla dobrze prosperującej działalności. 

W oparciu o procedurę i cechy pacjenta sugeruje w zrozumiałym dla użytkownika języku klinicznym, które ustawienia są bardziej właściwe dla danego pacjenta, dobierając optymalną kombinację parametrów akwizycji i rekonstrukcji.

 

Kompleksowe rozwiązanie dwuenergetyczne

SOMATOM Go.Now oferuje całościowe rozwiązanie, dzięki czemu obrazowanie spektralne DE staje się dostępne dla wszystkich pacjentów i we wszystkich sytuacjach, bez wpływu na dawki i przebieg pracy. Umożliwia pozyskiwanie informacji morfologicznych i funkcjonalnych podczas badań bez kontrastu, dzięki rejestrowaniu zbiorów danych przy dwóch różnych energiach. 

Filtr cynowy Filtr i detektor Stellar

Filtr Cynowy (Sn) pochodzący z wysokiej klasy skanerów dwuźródłowych odcina promieniowanie o niższych energiach ograniczając dawkę i zapewniając optymalną jakość obrazu na granicy ośrodków tkanki miękkiej i powietrza. Jest to szczególnie przydatne m. in. w obrazowaniu płuc i jelita grubego. Innym przykładem jego zastosowania są badania ortopedyczne, w których filtr ten może odegrać ważną rolę redukując artefakty utwardzania wiązki.

Jednym z czynników umożliwiających uzyskanie wysokiej jakości obrazu w połączeniu z ultra-niskimi dawkami jest detektor Stellar z w pełni zintegrowanymi komponentami i zaawansowanym kolimatorem przeciwrozproszeniowym 3D.  Utrzymuje niski poziom szumów elektronicznych, zwiększa wydajność wykorzystania dawki i poprawia rozdzielczość przestrzenną. Zapewniając doskonałą i jednolitą jakość obrazów, nawet w problematycznych obszarach, takich jak podstawa czaszki, staje się szczególnie przydatny w rutynowym obrazowaniu neurologicznym.

 

Wbudowana w gantrę kamera 2D

Wbudowana w gantrę kamera pozwala zapewnić lepszą opiekę nad pacjentem, dzięki możliwości obserwowania jego zachowania przez cały czas badania. Jej obiektyw o kącie widzenia 90°zapewnia doskonałą widoczność całgo tunelu skanera na monitorze stacjonarnym. Funkcja zbliżania umożliwia dostrzeżenie nawet najdrobniejszych ruchów i pomaga w utrzymywaniu prawidłowego ułożenia pacjenta.

Dodatkowy tablet do sterowania pracą tomografu

Użytkownik może wybrać, czy skaner ma być obsługiwany z gantry, czy spoza pomieszczenia, w celu przyspieszenia przygotowania i pozycjonowania pacjenta. Można również szybko sprawdzić obrazy po zakończeniu skanowania, ponieważ dzięki komunikacji bezprzewodowej wyniki są wysyłane do tabletu prawie natychmiast.

 

Standardowe wyposażenie sprzętowe

 • Czas obrotu 1,0; 1,5 s
 • Wielowarstwowy detektor Stellar w technologii UFC (Ultra Fast Ceramic)
 • Otwór 70 cm
 • 32 kW; równoważna 80 kW z SAFIRE
 • Lampa RTG ChrononR
 • Filtr cynowy
 • Stół pacjenta TK (maks. obciążenie stołu 160 kg)
 • Tablet (12" / 30,5 cm) do pracy mobilnej
 • Ggantra: średnica 70 cm. głęboskość 84 cm;
 • Odległość płaszczyzny skanowania do pokrywy gantry 25 cm
  (Mała odległość od czoła gantry do płaszczyzny skanowania zapewnia operatorowi łatwy dostęp)

 

Oprogramowanie systemowe i aplikacyjne

SureView

Opatentowane rozwiązanie firmy Siemens Healthineers do wielowarstwowych rekonstrukcji TK Znakomita wydajność pracy: Koniec z kompromisami w pracy klinicznej. Wystarczy po prostu określić grubość warstwy w protokołach zgodnie z potrzebami klinicznymi. SureView automatycznie dba o to , aby jakość obrazu była znakomita - z wyjątkową wydajnością. Wysokiej jakości obrazy przy każdej prędkości skanowania. Dzięki SureView, skaner TK automatycznie dobiera wartość skoku (pitch) w celu osiągnięcia wybranego przez użytkownika pokrycia i czasu skanowania, utrzymując wybraną grubość warstwy oraz jakość obrazu.

Automatyczna adaptacja pola obrazowania

Podczas ustawiania zakresu skanowania szerokość zakresu jest automatycznie dopasowywana tak, aby pokryć całe ciało pacjenta

Technologie Go 

Dzięki technikom analizy danych big data, ten inteligentny algorytm identyfikuje problemy związane z pokryciem skanu lub z dystrybucją kontrastu. Umożliwia on korygowanie problemów na bieżąco, zapobieganie kolejnym błędom w skanach wielofazowych oraz uniknięcie archiwizacji obrazów o nieoptymalnej jakości.

 

Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji rozpoznającym cechy szczególne i indywidualną anatomie pacjenta, Recon&GO wykonuje postprocessing nie wymagając klikania i czyniąc go w ten sposób częścią standardowych zadań rekonstrukcyjnych. Ta technika przygotowywania danych do odczytu pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć liczbę kroków procedur. Recon&GO zapewnia wyniki o wysokiej jakości, niezależnie od operatora lub od obszaru klinicznego i umożliwia użytkownikom poświęcenie więcej czasu pacjentom.

 

Funkcja detekcji metali Check&GO Metal Detection pomaga zapobiegać błędom i konieczności powtarzania badań, ostrzegając użytkownika o tym, że nie usunięto metalowych przedmiotów, takich jak paski czy łańcuchy i że znajdują się one w obszarze skanowania, po wykonaniu topogramu.

 

Automatyczna (nie wymagające klikania) rekonstrukcja VRT bez obrazu kości, która ułatwia precyzyjną ocenę naczyń poprzez wizualizację naczyń krwionośnych bez przeszkadzających struktur anatomicznych

 

Automatyczne (nie wymagające klikania) osi naczyń i anatomiczne oznaczanie głównych naczyń (aorta, odpływy, tętnice szyjne), na obrazie rekonstrukcji płaszczyznowej krzywoliniowej, upraszczające raportowanie wniosków i ocen stenoz

 

Dane Kontaktowe

 • icon
  MKJ Radiologia Sp. z o.o. Sp. k.,
  ul. Sucha 16, 80-531 Gdańsk.
 • icon
  +48 58 345 23 16